МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ ОБІГРІВУ РОЗПЛАВУ ТИТАНУ З УРАХУВАННЯМ ЙОГО ТЕЧІЇ. АНАЛІЗ РЕЗУЛЬТАТІВ МОДЕЛЮВАННЯ
Ключові слова:
Титанові злитки, електронно-променева плавка, електронно-променевими печі.Анотація
До прогресивних методів здобуття титанових злитків відноситься метод електронно-променевої плавки, оскільки він забезпечує високу якість рафінування матеріалу шихти, а також не має жорстких вимог до хімічного складу і геометрії матеріалу шихти .
Проте, електронно-променева плавка має потребу в 2-3 рази у великих витратах електроенергії на виплавку одиниці маси титану в порівнянні з іншими методами . Також при плавці важко забезпечити рівномірний обігрів електронно-променевими печі (ЕПП). В результаті відбувається зниження коефіцієнта корисної дії ЕПП, перегрівши центральною і недогрівання периферійної області проміжної ємкості, яка у свою чергу приводить до небажаної зміни хімічного складу сплаву.
Посилання
УДК 519.63
Патон Б.Е., Электронно-лучевая плавка тугоплавких и высокореакционных металлов / Б.Е. Патон, Н.П. Тригуб, С. В. Ахонин. — К.: Наукова думка, 2008. — 312 c.
Минакова A.B. О структуре производства титановой продукции: мировой опыт и реализация в Украине / Минакова A.B., Минаков В.Н., Минаков Н.В., Трефилов В.И. – К: 1998, – 22 с. – (Препр./НАН Украины. Ин-т пробл. материаловедения им. И.Н. Францевича, 98-4).