Термодинамічні характеристики надзвукового струменя в надзвуковому ежекторі

Автор(и)

  • Назарій Колодій КПІ ім. Ігоря Сікорського, м. Київ, Україна , Україна
  • Олена Сірош Інститут гідромеханіки НАН України, м. Київ, Україна, Україна

Ключові слова:

вісесиметричний ежектор; геометрія сопла; тангенціальний вдув; коефіцієнт аспірації; камера змішування

Анотація

У доповіді представлено результати чисельного аналізу роботи вісесиметричного газового ежектора з косим соплом в імпульсному режимі, який застосовується для охолодження та аспірації газових потоків. Моделювання проводилося на основі розв’язання тривимірної нестаціонарної задачі для в’язкої стисливої неізотермічної течії за допомогою чисельного пакета Ansys Fluent 18.0. Описано вплив геометрії сопла, тиску та кута сполучення сопла з стінкою ежектора на температуру і інтенсивність течії в камері змішування. Показано, що тангенціальний вдув зі стінки камери змішування забезпечує вищі коефіцієнти аспірації та змішування газів порівняно з вісесиметричним вдувом. Розрахунки показують вплив числа Маха на виникнення косого стрибка на стінці ежектора, його інтенсивність та відстань від сполучної стінки до зони зниження температури газу. Отримані результати мають важливе значення для оптимізації конструкцій газових ежекторів, що використовуються у системах охолодження та аспірації в промислових і енергетичних процесах.

Посилання

Аркадов Ю.К. Новые газовые эжекторы. – М.: Физматлит, 2001. – 336 с.

Коробов В.И., Парамонов Ю.А., Загуменный Я.В. Течение в эжекторной системе с полуограниченной высокоскоростной струей // Прикладна гідромеханіка. – 2007. – Том 9, № 1. – С. 36–44.

Yinhai Zhu, Wenjian Cai, Changyun Wen, Yanzhong Li. Numerical investigation of geometry parameters for design of high performance ejectors. Journal Applied Thermal Engineering, 2009, vol. 29(5-6), pp. 989–905.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-12-26

Як цитувати

Колодій, Н., & Сірош, О. (2024). Термодинамічні характеристики надзвукового струменя в надзвуковому ежекторі. Матеріали науково-технічної конференції «Гідроаеромеханіка в інженерній практиці», 28(1), 18–20. вилучено із https://confproc.pgm.kpi.ua/article/view/318564